39 000 PRACOVNÍCH MÍST V OHROŽENÍ
Energetická krize: Koncern BASF kapituluje před cenami energie - Výroba se přesouvá do Číny
Vzhledem k vysokým cenám energií a byrokracii EU musí společnost BASF výrazně šetřit. Obří průmyslová lokalita v Ludwigshafenu má být drasticky zmenšena. Velká část výroby má být outsourcována do čínského Zhanjiangu.
Německé #ministerstvo hospodářství zažívá nelehké #časy
Je to #hrom, který je slyšet na každém rohu Habeckova ministerstva #hospodářství.»Noviny BILD« hovoří o »průmyslovém útěku z Německa«. »Focus« hovoří o »deindustrializaci«. S BASF v Ludwigshafenu hrozí převrácení důležitého klíčového odvětví. Chemický #průmysl poskytuje výrobní základnu pro řadu dalších průmyslových odvětví. Skupina oznámila masivní opatření na #snížení nákladů, jka informuje server "Telepolis".
V Ludwigshafenu je ohroženo přibližně 39 000 pracovních míst
Důvodem jsou složité byrokratické překážky v EU a především příliš vysoké #ceny #energií v Německu. Chemický průmysl je velmi energeticky náročný. Výroba v Německu již není v mezinárodním srovnání rentabilní.
Velká část chemické výroby má být postupně outsourcována do Číny. V Zhanjiangu v jihočínské provincii Kuang-tung společnost BASF naplánovala nový velký #závod Verbund. Skupina BASF tam podle serveru "Chemie+Technik" hodlá investovat přibližně 10 miliard eur. Společnost #BASF tam nedávno uvedla do provozu nejmodernější výrobní #zařízení pro technické plasty.
Tento #vývoj je dalším dominovým kamenem, který padá a ukazuje, jak se #Německo postupně deindustrializuje a stále více výroby se přesouvá do #Asie.
Zanechte komentář :