PŘÍLIŠ VYSOKÉ ZVÝŠENÍ CEN ENERGIÍ A SUROVIN
Chemický průmysl bije na poplach - migrace do zahraničí je na spadnutí
Německo je ohroženo jako průmyslová lokalita. S chemickým průmyslem hrozí zánik důležitého klíčového odvětví. Stále více firem chce přesouvat část své výroby do zahraničí. Německá spolková vláda na krizi adekvátně nereaguje.
#NĚMECKO JE JAKO PRŮMYSLOVÁ #LOKALITA OHROŽENO
Prezident Německé asociace chemického průmyslu (VCI) Markus Steilemann, který je zároveň generálním ředitelem skupiny #Covestro, je ohledně budoucnosti chemického průmyslu pesimistický, jak informovala německá zpravodajská televize "n-tv". „Situace je dramatická,“ vysvětluje, „o svou #budoucnost bojují především naše středně velké #firmy.“ Znamení pro nadcházející #rok jsou extrémně nepříznivé.
Snížit #výrobu prý už muselo 40 procent firem v chemickém #průmyslu
Mnozí plánují přesunutí části výroby do #zahraničí. Vysoké náklady na energie a #suroviny způsobují firmám problémy. #Krize v chemickém průmyslu by se mohla ukázat jako rozhodující #domino v německé #ekonomice, které by všechno srazilo. Protože chemický #průmysl dodává veškeré základní #materiály pro ostatní průmyslová odvětví, od automobilového #průmyslu až po farmaceutický #průmysl.
#Průmysl doufá, že spolková vládní #kolaice to bude adekvátně řešit. Zdá se však, že #vláda pro takové ekonomické #souvislosti nemá #pochopení. Ostatně Robert Habeck (Zelení) je ministrem hospodářství a #energetiky. A zdá se, že je přemožen současnou energetickou krizí, protože se chce zároveň držet svých ideologických klimatických cílů.
Zanechte komentář :