OD ROKU 2023 POUZE SYNTETICKÁ PALIVA
V rámci ochrany klimatu EU vyřazuje spalovací a naftové motory
Proti vůli většiny občanů nyní EU definitivně rozhodla o plánu vyřadit z prodeje benzinová a naftová auta. Neexistuje jasnější způsob, jak ukázat, jak antidemokratický je přístup v Bruselu.
Nekompromisní kompromis
Tisk tomu říká "kompromis". Německý spolkový ministr dopravy Volker Wissing (FDP) byl jedním z těch, kdo přinesl povolení pro takzvaná „e-paliva“ (syntetická paliva). Je třeba podotknout, že v červenci 2022 Volker Wissing představil své plány na splnění cílů snížení emisí v německém dopravním sektoru. Vědecký výbor pověřený posouzením dostatečnosti jím navržených opatření označil plán za zcela nedostatečný a rozhodl se ho ani nehodnotit, protože „není co hodnotit“.
Ale kompromis to však není, protože od roku 2035 nelze registrovat žádná nová auta s běžnými spalovacími motory, které využívají benzín nebo naftu. To znamená: Od té doby bude infrastruktura čerpacích stanic masivně odstavena, protože vozidel na benzín a naftu je rok od roku méně.
O konci spalovacích motorů se nikdy demokraticky nehlasovalo
V Německu se občané v několika průzkumech naopak vyslovili proti a není tomu jinak ani v jiných zemích a toto rozhodnutí bylo tedy prosazeno proti vůli občanů. Měl by to být úspěch? Vítězství demokracie? Zdá se, že se jedná spíše o antidemokratický znak toho, že lidé v Bruselu ignorují názory občanů. V EU vládne byrokracie a klientelismus, která má k demokracii na nejnižší úrovni stejně daleko, jako Severní Korea ke svobodě projevu.
#infrastruktura #EU #kompromis #benzin #nafta #Rusko #Putin #doprava #klima #ochranaklimatu #demokracie #sankce
Zanechte komentář :