HISTORICKÉ CHYBY EU MOŽNÁ ZPEČETÍ ZÁNIK EVROPY
Great Reset EU aneb »Velký skok vpřed«
Jeden z nejhorších hladomorů v historii nastal v důsledku »Velkého skoku vpřed« (1958-1961) v důsledku klíčových chyb komunistické strany v Pekingu. EU tuto chybu opakuje: špatná rozhodnutí učiněná centrálně by mohla zpečetit zánik Evropy.
Čeká Evropu hladomor díky chybným krokům vedení EU?
„Velký skok vpřed“ byla politická a ekonomická kampaň zahájená Mao Ce-tungem v letech 1958 až 1961, která vedla k největší čínské katastrofě 20. století.
Chtěli zavést komunismus na všech úrovních jedním šmahem a zacelit mezeru vůči západnímu průmyslu. Zemědělství bylo násilně kolektivizováno. Všichni Číňané navíc měli přivézt svůj kovový šrot do centrálních skladů, kde by se měl následně roztavit. Cílem bylo předběhnout britskou výrobu železa a oceli.
Všechno se ale pokazilo. Zemědělství nedokázalo dodržet pětileté plány. Mnoho provinčních úředníků ze strachu z represí a ideologických důvodů poskytlo pekingskému ústředí nepravdivé informace. Daně byly zvýšeny a obilí potřebné pro domácí dodávky bylo vyváženo, protože se vycházelo z nesprávných předpokladů.
Sesbíraný kov také oloupil zemědělce o nástroje. Po roztavení byl také nekvalitní a nevhodný pro průmyslové využití. V důsledku nucené zemědělské kolektivizace a dodatečné zátěže pro zemědělce práce na projektech infrastruktury a industrializace, zemědělské výnosy masivně klesly.
Nakonec došlo k hladomoru, jehož počet obětí se odhaduje až na 50 milionů lidí. Je považován za jeden z největších hladomorů v historii lidstva.
Jak se mohly stovky milionů Číňanů dostat na tak katastrofální cestu? Protože velká část populace byla indoktrinována ideologií a téměř nikdo si nedovolil odporovat politice komunistické strany.
Co to má společného s Evropou? Dnešní EU svými klíčovými rozhodnutími připravuje cestu ke změnám, které nelze sladit s realitou jejích obyvatel, ať už na národní či na regionální úrovni. Příliš málo občanů a politiků se odvažuje odporovat klimatické a centralizační mánii. Tímto způsobem jsou prosazována rozhodnutí, která budou mít v konečném důsledku masivní důsledky pro evropské hospodářství.
Dvě největší chyby, kterých se EU aktuálně dopustila, jsou na jedné straně odklon od levných a bohatých zdrojů Ruska a na straně druhé konec spalovacích motorů s jednostranným zaměřením na e-mobilitu.
To jsou chybná rozhodnutí historického významu.
Německá ekonomika bude trpět nejvíce ze všech. Životní úroveň v Německu výrazně klesne a dojde k bojům o distribuci. Snahy vlády kompenzovat sociální škody novým dluhem selžou. Jednak je stále obtížnější vydávat státní dluhopisy a jednak doba nízkých úrokových sazeb skončila. Dluhové břemeno Německa činí v současnosti již přes 2,3 bilionu eur.
Místo toho, aby byla v zemích a regionech umožněna reálná politika s aktivní účastí občanů a po malých krůčcích, dochází centrálně v Bruselu k historicky chybným rozhodnutím, která budou mít masivní dopad na stovky milionů Evropanů.
Jako tenkrát v Pekingu. Následky budou dramatické.
#EU #GreatReset #VelkySkok #ekonomika #finance #komunismus #socialismus #hladomor #chudoba #bída #historie #lidstvo #průmysl #obchod #Evropa #Čína #infrastruktura #Brusel
Zanechte komentář :