NĚMECKO UKAZUJE MANIPULACE V KORESPONDENČNÍ VOLBĚ
Proběhlo vše při korespondenčním hlasování v Sasku správně?
Poslanec AfD Lars Kuppi upozorňuje na skutečnost, že v Německu již došlo k několika případům manipulace s korespondenčními hlasy. V České republice byla korespondenční volba uzákoněna teprve nedávno. Jak může docházet k manipulacím při korespondenční volbě, ukazuje právě sousední Německo.
Případy manipulace v Drážďanech
V Drážďanech byly objeveny četné zmanipulované volební dokumenty. Podle deníku BILD jsou hlavními podezřelými zaměstnanci pečovatelské služby a pošťáci. Již v roce 1980 odhalil „Der Spiegel“, že členové CDU lovili hlasy v domovech důchodců.
Výzva k opatřením proti manipulacím
Poslanec AfD Lars Kuppi vysvětluje:
„V Německu již došlo k několika případům manipulace s korespondenčními hlasy. Proto jsme již před lety upozornili na způsoby, jak manipulaci ztížit (Drs. 7/7877). Po posledním útoku na demokratické hlasování a prudkém nárůstu korespondenčního hlasování musí CDU konečně něco podniknout.
Znovu žádáme o zřízení zvláštních volebních okrsků mimo jiné v domovech důchodců a pečovatelských domech v Sasku. Senioři musí mít možnost sami vložit hlasovací lístek do volební urny a nevyužívat cizí pomoc. Vyzýváme také k průběžnému číslování volebních lístků a monitorování volebních schránek prostřednictvím webové kamery. Tím se ztíží možnost manipulace s volbami.“
Zásadním problémem korespondenční volby se stala úloha takzvaného prostředníka. V případě Saska jsou prostředníci pošťáci a pracovníci sociálních služeb. U zahraničního korespondenčního hlasování schváleném vládou Petra Fialy by jako prostředník fungovala v korespondenční volbě například pošta a kdokoliv, kdo by hlasovací lístek zaslal poštou.
#Německo #Drážďany #manipulace #volby #pošťáci #hlasování #útok #korespondence #Sasko #urna #manipulace
Zanechte komentář :