Výjimkou není ani Německo a Rakousko: útok islamistů na křesťanství šíří jeho nenávist.
V průběhu roku 2023 muslimové opakovaně zneužívali a vraždili křesťany
Násilí na křesťanech po celém světě má různé podoby, od brutálních vražd po útoky na kostely. Zde jsou některé ze znepokojivých incidentů, které shromáždil Raymond Ibrahim na svém blogu :
Pákistán: Muslim zavraždil mladého křesťana z čisté nenávisti vůči křesťanům a Židům. 9. listopadu se Muhammad Zubair kolem třetí hodiny ranní vloupal do křesťanského domu. Poté, co zastřelil Farhana Qamara (20), nejmladšího ze čtyř sourozenců, držel vetřelec celou rodinu namířenou zbraní téměř 40 minut. Bránil jim v přiblížení se k vážně zraněnému mladíkovi. Podle otce zabitého muže Ul Qamara rodina nemohla dát svému umírajícímu synovi ani vodu. Mohamed je opakovaně nazýval „Židy“, nadával a mával zbraní. Nakonec, než opustil scénu, dal Mohamed matce pokyn, aby otevřela hlavní bránu. Posadil se na svůj motocykl, který byl zaparkovaný venku, vypálil tři rány do vzduchu a dvakrát nebo třikrát zakřičel „Alláhu Akbar“ („Bůh je větší“, slogan džihádistů), než se rozjel.
Mosambik: Muslimští teroristé zaútočili na křesťanskou vesnici v terorismem sužované oblasti Cabo Delgado a zabili čtyři lidi. K útoku se později přihlásila skupina Islámský stát. Teroristé vstoupili do vesnice během ceremonie, aby se připravili na ženský iniciační rituál, a zahájili palbu.
Nigérie: Během probíhající genocidy džihádistů v africké zemi bylo koncem tohoto měsíce zabito několik křesťanů, včetně pastorů a členů církve.
Irsko: 23. listopadu pobodal muslim alžírského původu skupinu předškolních dětí opouštějících Saint Mary's, soukromou katolickou základní školu v Dublinu. Při útoku byly zraněny tři děti ve věku 5 až 6 let a pečovatelka, která se je snažila bránit. Pětiletá dívka byla těžce zraněna. Pozadí útoku je nejasné, ale vzhledem k původu útočníka a konkrétnímu cíli – dětem v katolické škole – se nezdá protikřesťanský motiv nepravděpodobný.
Řecko: 11. listopadu ubodal 38letý muslim afghánského původu ve městě Colonos 56letého Egypťana, protože konvertoval ke křesťanství. Konvertit byl bodnut do hlavy a jedné ruky.
Nigérie: Islámská policie (Hisbah) na severozápadě Nigérie obtěžovala a bránila pěti křesťanským dívkám navštěvovat kostel ve státě Kano. Dívky byly nuceny se oblékat jako muslimky a byly celé hodiny vystaveny slunci, než byly propuštěny.
Uganda: Muslim zapálil svou ženu, protože konvertovala ke křesťanství. Hajara Namwase (32) přijala Krista v květnu, ale před svým manželem Musou Kalele to tajila. Když se vrátila z kostela, manžel ji překvapil a následně zapálil. Utrpěla těžké popáleniny a je stále v nemocnici.
Egypt: Koptská solidarita předložila 6. listopadu obsáhlou zprávu zvláštní zpravodajce OSN pro náboženskou svobodu, paní Nazila Ghanea. Zpráva nazvaná „Prosazování nenávisti na základě náboženství nebo víry“ sleduje historii nenávisti a diskriminace vůči egyptským domorodým křesťanům, koptům. Zpráva zdůrazňuje, jak je tato nenávist zakořeněna i v egyptské ústavě a učebnách.
Postavení egyptských domorodých Koptů bylo po staletí založeno na podřízenosti a systematické diskriminaci. Koptové trpí dvojí nespravedlností, protože žijí pod systematickou diskriminací ze strany egyptské vlády a také ze strany běžných členů egyptské společnosti, kteří beztrestně útočí na Kopty a jejich majetek. Realitou koptů v Egyptě je život jako občané druhé kategorie.
Koptové jsou etnoreligiózní populace, která se identifikuje jako potomci starověkých Egypťanů a civilizace. Od arabské invaze v polovině sedmého století zacházeli vládci s koptskou populací různými stupni diskriminace a pronásledování, které sahalo od radikálního zvýšení daní až po masové masakry. Většina původního obyvatelstva konvertovala k islámu během šesti století, aby unikla džizji a ponižování postavení dhimmi. Termín 'kopt' přišel definovat původní křesťanskou populaci, která nekonvertovala k islámu...
Primárním prostředkem pro podněcování nenávisti založené na právních a politických rámcích, která vede k nesnášenlivosti, diskriminaci a násilí na základě náboženství, je ustavení náboženství. V Egyptě obsahuje ústava články zaručující svobodu náboženského vyznání a kriminalizující diskriminaci na základě náboženství. Přesto druhý článek Ústavy uvádí, že „Islám je náboženstvím státu… a principy islámské šaría jsou hlavními zdroji legislativy“.
Tato prohlášení jsou protikladná, protože šarí'a odmítá náboženskou svobodu. Navíc je založena na nerovnosti – nadřazenosti věřícího (muslima) nad nevěřícím (a také nadřazenosti mužů nad ženami) a ve skutečnosti zakazuje diskriminaci a pronásledování menšinových vyznání. Všechny ústavní články je třeba vykládat ve světle a v souladu s článkem 2. Stručně řečeno, egyptská vláda nemůže uplatňovat protichůdné principy…. [Dokonce] egyptské vzdělávací osnovy a školský systém jsou prostoupeny diskriminačním učením.
Útoky muslimů na křesťanské kostely
Rakousko: 24. listopadu poničil 29letý muslimský uprchlík ze Sýrie vídeňský kostel Kepler. O dva dny později tentýž muž narušil mši v katedrále svatého Štěpána, nejslavnějším vídeňském kostele.
Německo: 27. listopadu „neznámé osoby“ vnikly a poničily baziliku sv. Jana v Saarbrückenu. Dva muslimští teenageři ve věku 15 a 16 let byli zatčeni dříve, než mohli zahájit masivní teroristický útok.
Francie: 5. listopadu muslim narušil mši v kostele Saint Eloi v Dunkerque tím, že dvakrát zakřičel „Alláhu Akbar“.
Itálie: Mladý marocký muslim ničil kříže a ohrožoval policisty v kostele v Itálii. Dříve byl zapálen kostel.
Švýcarsko: Muslimové používali kostel Saint Laurent v Lausanne pro své potřeby, mimo jiné jako toaletu.
Arménie/Ázerbájdžán: Ázerbájdžán zničil arménský kostel v Náhorním Karabachu, čímž porušil prozatímní rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora.
Súdán: Křesťanské budovy byly bombardovány během bojů mezi soupeřícími vojenskými frakcemi. Útoky na křesťanská místa v Súdánu se datují od začátku konfliktu v dubnu.
Tyto šokující události ukazují, že systematické pronásledování křesťanů v mnoha částech světa je řízeno islámem. Útoky sahají od vražd a zneužívání až po ničení křesťanských symbolů a kostelů. Je načase uznat tuto hroznou realitu a přijmout opatření na ochranu náboženské svobody a životů křesťanů na celém světě.
#křesťanství #Evropa #Svět #muslimové #křesťané #vražda #pronásledování #diskriminace
Zanechte komentář :