NACHÁZEJÍ SE NĚMCI V POLICEJNÍM STÁTĚ A POLITICKÉ DIKTATUŘE?
Ideologická svoboda projevu v Německu: studentka zatčena za příspěvky se Šmouly
Studentku vyzvedla ze třídy policie kvůli internetovým příspěvkům, na kterých byly známé modré postavičky z oblíbeného dětského animovaného seriálu „Šmoulové“.
V Německu vyslýchána studentka za vlastenectví a příspěvek se Šmouly
Co se ve skutečnosti stalo?
Matka dívky uvedla :
„Moje dcera před několika měsíci zveřejnila na TikToku video se Šmouly. Říká se, že Šmoulové a Německo mají něco společného: Že jsou Šmoulové modří a Německo je modré také. Možná, že se jednalo o vtip na preference strany AfD. Má dcera napsala, že Německo není jen místo, ale domov."
K incidentu došlo na střední škole Richarda Wossidla v Ribnitz-Damgarten v Meklenbursku-Předním Pomořansku. Jak informovaly serverY„ Junge Freiheit “ a „ Reitschuster “, 16ctiletá letá dívka v Meklenbursku-Předním Pomořansku byla náhle policisty odvedena uprostřed školní výuky, před jejími spolužáky a poté policejními důstojníky důkladně vyslýchána.
27. února 2024 byl tříčlenný tým uniformovaných policistů nasazen do školy v Ribnitz-Damgarten. Student je vyveden ze třídy, eskortován přes školu a poté vyslýchán uniformovanými důstojníky v místnosti pro učitele. Důvod: politicky přehnaně korektní ředitel školy byl toho názoru, že studentka šířila video s obsahem relevantním pro bezpečnost státu. Je to přesně šesti(!) sekundové krátké video s dotyčnými Šmouly. Celý obsah tvoří dva obrázky a odpovídající věta. První obrázek (Šmoulové) s větou „Šmoulové jsou modří“, druhý obrázek (mapa Německa s modrým východem) s větou „Také Německo!“. K velkému rozhořčení jejího ředitele... se studentka také „odvážila“ učinit prohlášení, které považoval za stát ohrožující, že Německo není jen místo, ale její domov.
Takové komentáře pravděpodobně vzbudily pozornost ředitele. Tiskový mluvčí příslušné policejní stanice pro „ Junge Freiheit “ uvedl, že:
"Kolem 9:45 ředitel školy informoval policii o možné trestné věci."
Matka je jednáním ředitele školy a policie zděšena a uvedla,
„že se jedná o takové sr*čky, že by za celý svůj život nevěřila, že je možné, co se její dceři přihodilo.“
Policisté nakonec museli dospět k závěru, že dívce nebylo co vyčítat. Ředitel školy mlčí – pravděpodobně se z jeho strany jednalo o reakci na akci Nadace Friedricha Eberta přidružené k SPD, která již dříve uspořádala v aule školy výstavu na téma „Posílení demokracie“. AfD nyní případ předložila zemskému parlamentu.
Událost s policejním zásahem na škole, kde studovala dívka, která si dovolila připodobňovat barvu Německa a barvu animovaných pohádkových hrdinů samozřejmě nenechala německou společnost chladnou a samozřejmě se začaly objevovat negativní reakce s veselým podtónem. Německo nyní žije Šmouly, a to doslova.
Pokud se nyní někoho na ulici zeptáte „Co mají společného Šmoulové aNěmecko, jistě Vám odpoví, že „jsou obě modré“! Tato satirická narážka na AfD je prý ale nyní politicky podezřelá, a tak je potřeba si dávat pozor na jazyk i na ulici. Němci se hořce smějí a ptají se: Kde to vlastně žijeme?
Na internetu už řadu týdnů kolují videa, která (s obměnami) zprostředkovávají zhruba následující obsah: »Co mají společného Německo a Šmoulové? Jsou modré!"
To je samozřejmě narážka na rostoucí průzkumy a volební úspěchy AfD. Taková videa byla vytvářena a sdílena ve všech možných obměnách na sociálních sítích a vyvolala u mnohých úsměv a některá jsou skutečně veselá. Ředitel školy je na sociálních sítích označován jako „Gargamel“ a Šmoulové se stávají novým politickým symbolem. Ředitel Gagamel totiž musel šmoulí kontrarevoluční aktivity zastavit již v zárodku a zalarmoval státní moc, která okamžitě řešila podezření na „veřejné ohrožení“.
Šmoulové jsou malé, modré kreslené postavičky, které v roce 1958 vymyslel belgický ilustrátor Pierre Culliford alias Peyo. Žijí ve své fiktivní vesnici, zažívají dobrodružství a jsou pronásledováni zlým čarodějem Gargamelem, který je zoufale chce chytit. Nyní se v Německu stávají politickým symbolem odporu proti totalitně převládajícím metodám ne nepodobným Stasi, bývalé východoněmecké tajné služby.
Šmoulí incident se odráží v postojích mladých lidí.
Stále více mladých lidí je otráveno étosem levicově-zeleného hnutí probuzení. Jsou „založení“ místo „probuzení“ ( WOKE ) a stojí za tradičními hodnotami. Přehnané reakce levých zelených odhalují jejich ideologický fanatismus. Mladí však dávají stále více přednost faktům před ideologií. Jejich světonázor je „založen ve skutečnosti“ spíše než na růžovém ideologickém zámku ve vzduchu. Jsou nezávislí, svobodomyslní a nechtějí, aby jim někdo říkal, co si mají myslet nebo říkat. Mnoho z nich prohlašuje, že »Německo je modré, Šmoulové jsou modří a já také«. Mladí milují jemnou provokaci, která někdy vyvolá větší reakci než křik a křik Antify. Na YouTube, TikToku, Instagramu a mnoha dalších sociálních kanálech na internetu jdou tito mladí lidé proti proudu mainstreamu. Nejsou to žádní duhoví aktivisté, žádní klimatičtí poskoci ani účastníci protipravicové demonstrace. Odmítají používat genderový jazyk a dělají si z něj legraci. Reagují na běžné společenské trendy s humorem a výsměchem a kritizují současnou německou spolkovou vládu. Tito lidé si Uuvědomují hodnotu klasické rodiny a sní o tom, že později budou dělat totéž, totiž zakládat normální rodinu. Vidí důležitost a hodnotu fungující ekonomiky a nechtějí, aby vláda ničila Německo jako obchodní místo, jako místo, ve kterém jednou budou oni sami vychovávat své děti.
A tak se Internet brání proti politckoideologické propagandě humorem. Svoboda je modrá: Šmoulové šmoulí semafory ( Tak se říká současnému slepenci Německé vlády ). Gargamel, když se naštve, tak je červeno-zeleno-žlutý. Od této chvíle je tu zpět šmoulení! Budeme šmoulit tak dlouho, dokud se spolková koalice úplně nesešmoulí. Zdá se, že tímto heslem se nyní řídí polovina německy mluvících sociálních sítí. Stále více lidí reaguje na šílenou cenzuru, indoktrinaci a propagandu semaforové vlády obranným humorem.
I když za ministryně vnitra Nancy Faeserové (SPD) a ministryně rodiny Lisy Pausové (Zelení) už humor opravdu není zadarmo: Nikdo neví, kdy autorita Thomase Haldenwanga (CDU) zasáhne a „bude pozorovat“. Stačí jeden šmoula? Stačí modrá barva? Stačí slovo „vlast“? Proti kritikům současné německé spolkové vlády se postupuje tvrdě. Jakmile je něco označeno jako „pravicové“, zdá se, že cenzuře a policejním zásahům se meze nekladou.
Incident vyvolal mezinárodní udivení od Švýcarska k Elonu Muskovi.
Pokud studentka řekne, že Německo je její domov a ne jen místo na mapě, a že Německo a Šmoulové jsou modří, přijde do školy policie. Úžas nad těmito podmínkami sahá od Ameriky až po Švýcarsko. Protože Lorretta B. (na internetu pro ochranu známá také jako Miriam) sdílela na TikToku satiricko-vlastenecká videa, zavolal ředitel školy ráno policii.
Přišli tři důstojníci a mimo jiné si prý vynucovali slib, jak dívka uvedla, "že už to v budoucnu neudělá", TEDY – že již nikdy nebude svobodně vyjadřovat politické názory na internetu. „Policie mluvila o podněcování k nenávisti a o zbytečné národní hrdosti kvůli Šmoulům.
Na síti „X“ se objevil Tweet
„Ptáte se, co vás může v Německu zatknout? Pro začátek nazývejte Německo svým domovem. Nyní se zdá, že se v Německu lidé více bojí se vlastenectví než islamismu a raději by nechali zatknout i vlastní děti, než by to změnili.“
Elon Musk si tento tweet přečetl a byl ohromen tím, jak málo stačí v Německu k tomu, abyste se dostali do hledáčku a napsal: „Opravdu, to je vše?“
O incidentu také informoval americký časopis „The Daily Sceptic“, kdy uvádí: »Německá policie vytáhne 16letou dívku ze třídy a řekne jí, aby přestala zveřejňovat obsah se šmoulími AfD-přátelskými videi na TikToku.«
Nazvat svou vlast vlastí a přirovnat její politické smýšlení k pohádkovým postavičkám je zkrátka, jak ukazuje incident na střední škole ve Stralsundu, příliš politicky podezřelé.
Pokud se kohokoliv zeptáte na to, co je na Šmoulech špatného, asi Vám nikdo ve smyslu otázky neodpoví. Šmoulové jsou malí, chytří a především milí a společenští. Jsou oblíbení. Na takovém srovnání přece není nic politicky závadného. A jak vidíme na příkladu Německa, politická ideologie současné německé vlády si myslí opak.
#Německo #politika #ideologie #Šmoulové #AfD #Musk #děti #X #svoboda
Zanechte komentář :