NĚMECKÁ EKONOMIKA BĚŽÍ HLAVOU PROTI ZDI
Deindustrializované Německo, kdysi průmyslová velmoc, má dny sečteny
Nemocná infrastruktura, paralyzovaná vláda, nedostatek ruského zemního plynu, vysoké ceny energií, špatný vzdělávací systém, rozrůstající se byrokracie, stárnoucí pracovní síla: Američtí experti došli k děsivé analýze německé ekonomiky.
Dny Německa jako ekonomicko-průmyslové velmoci jsou sečteny
Tato analýza pochází z jednoho z nejvýznamnějších obchodních médií na světě, totiž Bloomberg. Slavnostním ceremoniálem byla například ukončena 124letá historie továrny v městské části Rath, která naposledy patřila francouzské společnosti Vallourec. Postavena byla v době rozkvětu německé industrializace, přežila dvě světové války a několik změn vlastníků. Ale důsledkem energetické krize pod velením Olafa Scholze, jemuž napsali ostrý dopis obchodní asociace ( Geopolitan informoval ) a Roberta Habecka, kterému chybí minimálně 60 miliard € na zelený energetický přechod ( psali jsme již v lednu ), se její historie uzavřela.
Když Berlín zachvátila politická paralýza, energetická krize byla poslední ranou pro rostoucí počet výrobních podniků
Jak Geopolitan dříve informoval, v Německu velké firmy očekávají hromadné propouštění. Netýká se to samozřejmě jen výrobních podniků, kdy značně zasažen ideologickou hospodářskou politikou je německý chemický průmysl, který dlouhodbě bije na poplach a firem, které se často stěhují do zahraničí, kdy například BASF se stěhuje do Číny, ale i luxusních zahraničních značek či velkovýrobců cukrovinek.
Důležité základní kameny německého hospodářského systému se hroutí...
- Německá infrastruktura se téměř neobnovuje
- Energie je příliš drahá a také chybí levný zemní plyn z Ruska
- Čína již není spolehlivým odběratelem německých výrobků
- USA se jako ekonomický partner vzdálily Německu
- Německá byrokracie se vymyká kontrole a představuje velkou zátěž pro všechny společnost
- Vzdělávací systém je nedostatečný
- Německo má stárnoucí pracovní sílu, neboť mnoho "nově příchozích" jednoduše nepracuje
- Politika je otřesena krizemi a na problémy reaguje jako paralyzovaná.
Předsedkyně parlamentní skupiny AfD v německém Bundestagu Alice Weidelová vysvětluje:
„Současná koalice, ze které je slepena německá spolková vlády žene německou ekonomiku hlavou proti zdi – a stále více si to uvědomuje i zahraničí. Čistě ideologicky motivovaná „transformační politika“ federální vlády je zodpovědná za tento bezprecedentní úpadek přední průmyslové země. Základní kameny německého průmyslového aparátu, varuje Bloomberg, „padly jako domino“. Prosperita těžce vydělaná několika poválečnými generacemi je promarněna ve velmi krátkém čase a Německo jako místo nadále upadá.
Abychom dostali naši zemi z recese a zastavili dramatickou deindustrializaci, je naléhavě nutné snížení cen energií. Občanům a společnostem se musí co nejrychleji ulevit snížením daní z elektřiny a energie na minimum a zrušením daní z letecké dopravy a majetku, daně z CO2 a solidárního příplatku bez náhrady. Každý den, kdy současná vláda dál diletantsky odmítá korigovat hospodářský kurz, poškozuje Německo. Je třeba jednat okamžitě, jinak hrozí ztráta, kterou nelze nahradit.“
upozornila Weidelová
Je důležité si uvědomit, že hospodářská politika a ekonomika řízená ideologicky nemůže být nikdy dostatečně konkurenceschopná a pružná. Nyní se zdá být nad Slunce jasné, že v Evropě vzniká podhoubí pro jakýsi nový typ ekonomického intervencionismu, tentokrát však na ideologickém základě, který bychom mohli nazvat "Ekonomický ideointervencionismus".
#Německo #ekonomika #finance #energie #krize #hospodářskákrize #deindustrializace #GreenDeal #klima #klimahysterie #ideologie #klimaideologie
Zanechte komentář :