EU NÁS CHCE KRMIT ČERVY A HMYZEM - CO VY NA TO, HOSPODYŇKY?
Z důvodů ochrany klimatu lze do potravin přidávat repelenty proti hmyzu
EU se zaměřuje na konzumenty masa. Naši šestinozí přátelé a červi mají poskytovat živočišné bílkoviny. Protože je šetrný ke klimatu, prášek z hmyzu by se měl přidávat do potravin. Na každých 100 gramů masa může nyní 5 gramů obsahovat hmyz!
EU chce povolit #hmyzí prášek jako potravinářskou #přísadu
Jako první je povolen #červ moučný, #cvrček domácí, či #kobylka stěhovavá. Nyní lze tento #hmyz lze zmrazit, usušit a zpracovat na prášek. Tuto #směs pak lze použít do chlebů a rohlíků, obecně těstovin, výrobků z brambor, nápojů podobných #pivu, polévek, čokolády a mnoha dalších.
100 gramů „masa“ nyní může obsahovat dokonce pět gramů #hmyzu
Tento odpad je prodáván občanům jako „klimaticky šetrný“ zdroj bílkovin. Hmyzí a červí #přísada je povolena zejména pro masné výrobky [ viz. zprávy na Tichys Einblick a ZDE a video na YouTube ].
Kritici #nařízení #EU poukazují na vysoké úrovně #pesticidů a #insekticidů, neboť povolená směs hmyzího #prášku obsahuje až 5mg kyanidu/kg.
I v České republice se objevují tendenční #články o hmyzu jako o doporučené #potravině:
Je libo brouk nebo červík? Hmyz jíme i nevědomky, třeba v čokoládě. Na talíři to je přitom hotový poklad. V České republice roste zájem o jedlý hmyz. Proteinové delikatesy: Dáte si smaženého cvrčka, nebo raději sušené červy? a mnoho dalších. Říká se, že média mají moc. K čemu nás ale vedou? Tradiční česká kuchyně to rozhodně není. Co Vy na to, hospodyňky?
Zanechte komentář :