ZÁSTUPCI ZEMÍ V SOUČASNÉ DOBĚ JEDNAJÍ O PANDEMICKÉ SMLOUVĚ WHO
WHO diktatura v oblasti zdravotnictví je díky Pandemické smlouvě na spadnutí
V únoru a březnu se koná osmé zasedání Mezivládního vyjednávacího orgánu (INB) pro nástroj WHO pro prevenci, připravenost a reakci na pandemie. Mezivládní vyjednávací orgán (Intergovernmental Negotiating Body - INB) má za úkol vypracovat pandemickou smlouvu WHO, která by měla být schválena 2/3 většinou na Valném shromáždění WHO. Poté ji musí ratifikovat všechny členské státy WHO.
Pandemická smlouva WHO bude závazná
Na znění Pandemické smlouvy WHO se podílí přibližně 30 zemí. Pandemická smlouva WHO, bude li schválena, musí být jednotlivými státy ratifikována, čímž se stane závaznou podle mezinárodního práva. Mezivládní vyjednávací orgán INB se schází tajně a jsou v něm zastoupeny všechny členské státy.
Mezivládní vyjednávací orgán - Intergovernmental Negotiating Body INB
Intergovernmental Negotiating Body (INB) je fórum nebo organizace, kde se setkávají zástupci různých vlád, aby jednali o dohodách nebo smlouvách týkajících se různých mezinárodně důležitých otázek. Tyto orgány jsou obvykle zřizovány mezinárodními organizacemi, jako je například Organizace spojených národů nebo Světová zdravotnická organizace, aby usnadňovaly diskuse a rozhodování mezi členskými státy na konkrétní témata.
Často se zaměřují na otázky jako ochrana životního prostředí, odzbrojení, lidská práva, obchod a bezpečnost. Jednání v rámci INB mohou být složitá a mohou zahrnovat několik kol diskusí, než se dosáhne konečné dohody.
Jedním příkladem INB je Mezivládní panel pro změnu klimatu (IPCC), který sdružuje zástupce vlád z celého světa, aby posuzoval vědecké informace týkající se změny klimatu a formuloval strategie pro její řešení.
WHO o projednávání Pandemické smlouvy sama informuje
„V prosinci 2021 zřídilo Světové zdravotnické shromáždění Mezivládní vyjednávací orgán (INB), který má v souladu s Ústavou Světové zdravotnické organizace navrhnout a vyjednat úmluvu, dohodu nebo jiný mezinárodní nástroj k posílení prevence pandemií, připravenosti a reakce na ně.
Kancelář INB se skládá ze šesti úředníků, jednoho z každého ze šesti regionů WHO, včetně dvou spolupředsedů, kteří spolupracují na koordinaci práce INB, usnadňují proces, včetně vyjednávání, a prosazují návrhy v průběhu jednání, jak se na tom dohodly členské státy WHO.
Osmé zasedání INB se bude konat od 19. února do 1. března 2024 v hybridním formátu, přičemž zahajovací a závěrečné zasedání bude veřejně přenášeno přes internet. Kromě toho je na pátek 23. února 2024 dopoledne naplánováno společné plenární zasedání s Pracovní skupinou pro mezinárodní zdravotnické předpisy (2005) (WGHIR). Očekává se, že výbor INB8 bude pokračovat v projednávání návrhu pandemické dohody, a to i za přispění různých procesů vedených členskými státy, které proběhly po skončení výboru INB7.
Deváté zasedání INB se bude konat od 18. do 28. března 2024.
Zahajovací a závěrečné plenární zasedání zasedání INB, jakož i společné plenární zasedání WGHIR a INB jsou otevřeny členským státům WHO, přidruženým členům, pozorovatelům a regionálním organizacím pro hospodářskou integraci, jakož i všem příslušným zúčastněným stranám. Zasedání budou veřejně přenášena na internetu a archivována k pozdějšímu zhlédnutí.“
Důležitá je také pracovní skupina, která zpracovává Mezinárodní zdravotnické předpisy (WGIHR) a 307 námitek, aby je mohla v květnu předložit Valnému shromáždění a hlasovat o nich prostou většinou a bez národních ratifikačních procedur. WGIHR se taktéž schází tajně každých 4-6 týdnů.
#WHO #pandemickasmlouva #INB #ratifikace #diktatura #pandemie #Geopolitan #zprávy #zpravyzdomova #zpravyzezahranici #necenzurovanezpravy
Zanechte komentář :