ROZSUDEK ZEMSKÉHO SOUDU V HAMBURKU V KAUZE CORRECTIV
Německý ideologicky zpolitizovaný Correctiv se musí zdržet nepravdivých obvinění
Correctiv utrpěl u soudu první vážnou porážku. Podle rozsudku nesmí Correctiv dále šířit nepravdivé informace týkající se odborníka na ústavní právo Ulricha Vosgauera. Correctiv u soudu dále třikrát přiznal, že se na setkání v Postupimi nikdy nehovořilo o vyhánění německých občanů na základě etnických kritérií.
Politizace médií vede k nestabilitě a rozvrací společnost
Právě toto tvrzení využila německá mainstreamová a veřejnoprávní média, vládní strany a politici a zejména politické neziskové organizace k mobilizaci statisíců lidí, které několik týdnů demonstrovali v ulicích po celém Německu proti pravici - gegen Rechts. Nyní se u soudu prokázalo, že záminka k těmto protestům mířených proti německé politické opozici, zejména straně AfD, silně živených médii, byla vykonstruovaná a vylhaná.
Článek Correctivu "Tajný plán proti Německu - Geheimplan gegen Deutschland" vyvolal vlny demonstrací proti pravici po celém Německu. Nyní se však ukázalo, a potvrdil to i Zemský soud v Hamburku, že článek byl založen mnohem více na asociacích a kádrování než na prezentaci faktů.
Právní důsledky teprve začaly
Odborník na ústavní právo Ulrich Vosgerau (CDU) dosáhl prvního vítězství u soudu proti Correctivu. Correctiv již nesmí šířit některá tvrzení proti němu. Žádost o vydání předběžného opatření od ústavního právníka Ulricha Vosgeraua proti dalšímu šíření falešných zpráv vytvořených Correctivem byla předložena zemskému soudu v Hamburku. K této žádosti je připojeno sedm čestných prohlášení dokazujících, že Correctiv vědomě řekl v klíčových ohledech nepravdy.
Lze předpokládat, že proti Correctivu budou podány další žaloby
Jak soud nadále potvrdil, na údajně „tajné schůzce“ ve venkovském hotelu nedaleko Postupimi se nikdy nehovořilo ani netvrdilo, že by němečtí občané měli být vyhoštěni na základě etnických kritérií. Několik účastníků takzvané postupimské schůzky předložilo místopřísežná prohlášení, v nichž se uvádí, že k termínům a tvrzením, z nichž jsou obviňováni, nedošlo. Pro účastníky akce je důležité, aby veřejně objasnili, že konkrétní plány na odsun, které obratně naznačuje Correctiv, nebyly nikdy předmětem akce.
Correctiv již provedl několik oprav a změn na internetových stránkách
Correctiv například odstranil asociativně podsouvané tvrzení, že se hovořilo o vyhánění německých občanů na základě jejich "etnické příslušnosti". Correctiv toto tvrzení od doby vydání sám vyvrátil a v písemném podání soudu výslovně potvrdil, že netvrdil, že se v Postupimi jednalo o vyhánění německých občanů na základě rasistických kritérií.
Nicméně povaha náznaku a asociace byla taková, že ji mainstreamová média a statisíce občanů, kteří vyšli do ulic, stejně jako politici až po spolkového kancléře, pochopili tak, že se uvažuje o vyhoštění milionů občanů s migračním pozadím. Pokud se však o tom informovalo pouze sugestivně a asociativně, a nikoli fakticky, nemá rozhořčení politiků a plány ministerstva vnitra pod vedením Nancy Faeserové žádné opodstatnění.
Aféra namířená proti opoziční Alternativě pro Německo AfD byla zjevně dopředu připravená
Provládní nezisková organizace a mimo jiné i takzvaný faktchecker Correctiv, který je financován ze státního rozpočtu, vydala v době, kdy v Německu nejvíce protestovali zemědělci a střední třída, článek s názvem "Tajný plán proti Německu - Geheimplan gegen Deutschland". Ten okamžitě převzala mainstreamová a veřejnoprávní média, která o celé, nyní již oficiálně vylhané aféře, začala hovořit jako o konferenci ve "Wannsee 2.0". Na soukromé schůzce, které se účastnilo několik politiků ze stran CDU a AfD společně s podnikateli a právníky se podle Correctivu mělo hovořit o vyhošťování německých občanů s migračním pozadím z Německa, a to na základě rasových rozdílů. Postupem času se ale ukázalo, že se na přípravě této uměle vyvolané aféry poškozující a diskreditující německou opoziční stranu AfD zřejmě podílel i sám německý kancléř Olaf Scholz. setkání Jeannette Gusko a Olafa Scholze se uskutečnilo pouhých osm dní před přednáškovým večerem v bývalé vile rodiny Adlonů v Postupimi. Vyplývá to z odpovědi spolkové vlády na písemný dotaz poslance AfD Matthiase Moosdorfa. K "spontánnímu" setkání spolkového kancléře s paní Gusko došlo 17. listopadu 2023.
Z médií nyní nadále vyplývá, že se uskutečnily nejméně tři schůzky mezi zaměstnanci Correctivu, zástupci Facebooku a německé vlády, například 2. června 2020. Tématem diskusí byly například boj proti dezinformacím. Už samotný fakt, že německá vláda využívá služeb soukromých společností a organizací a nechává proudit peníze daňových poplatníků, aby zabránila tzv. dezinformacím, a to nepochybně za účelem, aby mohla o to více nerušeně šířit vládní propagandu.
Correctiv ze lží usvědčen, AfD je však již zdiskreditována
Ačkoliv nyní Zemský soud v Hamburku šíření nepravd Correctivem a všech, co tyto informace převzali, uznal za nepravdivé, škody způsobené AfD jsou nyní nevratné. Ukázaly to například volby ve spolkové zemi Durynsko, kde tato aféra zcela nepochybně zastrašila velké množství voličů Alternativy pro Německo a AfD skončila v zemských volbách na druhém místě.
#Německo #CORRECTIV #politika #AfD #Wannsee #soud #právo
Zanechte komentář :