PO DEZINFORMAČNÍ KAMPANI NĚMECKÝCH A AMERICKÝCH MÉDIÍ PRASKL SKANDÁL
New York Times: Notebook Huntera Bidena je skutečný
The New York Times tajně poznamenal, že laptop Huntera Bidena, který byl objeven těsně před americkými volbami se skandálním obsahem, byl skutečný. Ve společné mediální kampani všechna německá a americká mainstreamová média popřela příběh o laptopu, a tak masivně nepřijatelným způsobem ovlivnila americké prezidentské volby.
Informace týkající se laptopu byly zastrčeny v článku o daňovém auditu prezidentova syna sužovaného skandálem, který odhalil vysoce pochybné zapojení rodiny Bidenových s největší ukrajinskou plynárenskou společností Burisma Holdings. The Times zaznamenaly #e-maily, které „vypadaly jako z notebooku, který nechal pan Hunter #Biden v opravně počítačů v Delaware. Autenticitu těchto e-mailů potvrdili svědci, kteří jsou s věcí obeznámení.“
O explozivním odhalení skandálního obsahu v počítači těžce inkriminovaného prezidentova syna informovaly New York Post, nejstarší americké #noviny, 14. října 2020. Notebook obsahuje mimo jiné obrázky zneužívání drog, sexuální obrázky, které mohou zahrnovat nezletilé, a e-maily, které zřejmě dokazují, že Hunter #Biden zaplatil svému otci peníze z jeho pochybných obchodů na Ukrajině a v Číně („10 procent pro velkého muže“).
Uprostřed předvolební kampaně byl tento příběh poté označen New York Times a všemi německými a americkými mainstreamovými médii jako „ruská dezinformace“. Twitter, Facebook a všechny sociální sítě tento příběh cenzurovaly, takže jej nebylo možné sdílet ani na Messengeru, a dočasně pozastavily i účty New York Post.
Do nedemokratické dezinformační kampaně se zapojila i německá protitrumpovská média
Do nedemokratické dezinformační kampaně se zapojila i německá protitrumpovská média, která obvinila Trumpa z šíření dezinformací: „Skandál“, který si od Trumpa nikdo nekoupí,“ napsala 30. října Sonja Stösselová do německého deníku „Welt“: „Znovu a opět americký prezident Donald #Trump naráží na údajný korupční skandál s rodinou Bidenových a vyzývá svého generálního prokurátora, aby jednal. Ale tisk a úřady se drží zpátky, #Trumpovi příznivci mají podezření na spiknutí.“ Proč asi?
„Například pro údajný skandál kolem notebooku Huntera Bidena je těžké vzbudit pozornost nebo dokonce pobouření za konzervativní filtrační bublinou,“ napsal 25. října 2020 Hubert Wetzel v dalším německém mainstremovém deníku Süddeutsche Zeitung. Nyní se zdá, že se příběh vrací zpět. Ne že by se bývalá „kvalitní média“ zrovna někdy omlouvala.
Při razii v květnu 2021 na bývalého starostu New Yorku Rudyho Giulianiho mu #FBI odebrala veškerou elektroniku, kdy přitom od něj odmítla převzít kopii pevného disku Huntera Bidena.
Bývalý šéf Twitteru Jack Dorsey po volbách přiznal, že bylo „chybou“ zakázat na dva týdny účet New York Post. 50 procent Bidenových voličů uvedlo, že o skandálním obsahu nikdy neslyšeli. 17 procent uvedlo, že by hlasovali jinak, kdyby to věděli. To by byl každý šestý Bidenův volič.
Zanechte komentář :