JAK EU UMĚLE VYTVÁŘÍ NEDOSTATEK POTRAVIN
Evropská unie chce daněmi a zákazy drasticky omezit produkci masa
Členské státy OSN a Evropské unie se před lety rozhodly přijmout mezinárodní smlouvu OSN s názvem Agenda 2030 udržitelného rozvoje. V Jedním z cílů této agendy je boj proti nedostatku potravin. Evropská unie ale dělá úplný opak. Takzvaný boj proti masu je další přední linií EU v boji proti změně klimatu. Kvůli závazkům vůči EU hrozí členským státům sankční daně a zákazy.
Kvůli záchraně #klimatu zlikvidujeme produkci masa
Evropská unie dlouhodobě prosazuje, aby její členské státy tvrději zakročily proti #produkci masa. Zdůvodňuje to tím, že kvůli záchraně klimatu je třeba dodržovat #emisní předpisy. Proto „existuje velmi reálná možnost, že členská země v blízké budoucnosti uvalí daň nebo dokonce úplný zákaz na produkci masa,“ píše podnikatel Chadwick Hagan pro The Epoch Times.
Hagan považuje za pravděpodobné, že taková #opatření proti produkci masa zavedou nejdříve ve Švédsku, Dánsku nebo Nizozemsku, kde k tomu již dochází. V opačném případě by tyto tři země mohly mít problémy s EU, protože mají právně závazné plány nulové čisté hodnoty emisí a klimatických ukazatelů. Jejich nevýhodou je nyní i skutečnost, že mají v poměru ke své velikosti poměrně velké hospodářství.
#Dánsko je jedním z největších evropských producentů masa
Zejména Dánsko má významný masný průmysl. Dánské příjmy z masa byly loni 4,4 miliardy dolarů a očekává se, že porostou o více než 5 procent ročně. Dánové produkují především obrovské množství vepřového masa, asi 32 milionů selat ročně. Mnoho milionů těchto prasat se prodává do jiných zemí EU, zejména do Německa a Polska.
Navzdory velké produkci masa však Nizozemsko, Švédsko a Dánsko berou klima a omezení spotřeby masa velmi vážně. V Haarlemu, městě západně od Amsterdamu, je od roku 2024 zakázána reklama na maso. S masem se zde zachází prakticky jako s cigaretami nebo alkoholem. Podle politiků by občané měli jíst vysoce zpracované #napodobeniny masa na bázi rostlin a #hmyzu nebo se uchýlit k masu z dovozu.
Rostlinné potraviny jsou podle #Saxo Bank ekologičtější
Saxo Bank v prosinci zveřejnila svých deset #předpovědí pro rok 2023. Bod pět říká, že letos by jedna země mohla rozhodnout do roku 2030 zakázat veškerou produkci masa. #Analytik Charu Chanana píše, že více než třetina světového obilí se používá jako krmivo pro zvířata a že kolem 80 procent světové orné půdy se používá k pastvě dobytka.
Mýcení lesů pro produkci masa má za následek ztrátu biologické rozmanitosti, erozi půdy a znečištění vody živočišným odpadem a používáním hnojiv na krmné plodiny, řekl Chanana. Celosvětově je #produkce potravin zodpovědná za třetinu všech emisí skleníkových plynů, přičemž využívání zvířat k produkci masa způsobuje dvakrát větší znečištění než produkce rostlinných potravin.
Do roku #2050 ze 70kg masa na 24kg na osobu
Navzdory energetické krizi vidí Chanana „rostoucí závazek ke klimatickým prioritám, zejména v Evropě“. Aby bylo dosaženo cíle nulových čistých emisí do roku 2050, musí se spotřeba masa snížit ze současného průměru #OECD, který je přibližně 70 kg na osobu a rok, na 24 kg. Německo a Švédsko se zavázaly dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2045, zatímco Spojené království, Francie, Dánsko a další země usilují o rok 2050.
Podle prognózy Chanana chce letos alespoň jedna země EU „prodloužit své vedení v klání o nejagresivnější klimatickou politiku“ a od roku 2025 zavést rostoucí daň na maso. Kromě toho se plánuje úplný zákaz veškerého domácího masa do roku 2030, aby se šetřilo životní prostředí a klima. Zákaz je odůvodněn tím, že budou k dispozici vylepšené napodobeniny masa na rostlinné bázi a „humánnější, na emise méně náročné technologie masa z laboratoře“. Dvě takové izraelské laboratoře již stojí právě v Nizozemsku.
Západní kapitalizmus je zrůdný systém !