HLAVNÍ NĚMECKÝ TISK A MAINSTREAMOVÁ MÉDIA PÍŠÍ PROTI PROTESTŮM ZEMĚDĚLCŮ
Mediální válka proti protestům zemědělců pomocí pomluv a margilizací
Levicoví intelektuální pisálci z byrokraticko-mediálně-akademického prostředí píší proti protestům zemědělců s prstem v nose. V Německu se otevírají sociální rozpory. Mnozí akademici si již zřejmě neuvědomují, na čích bedrech se tato společnost a hospodářství udržují. Český mainstream informuje o protestech v Německu, které mají charakter generální stávky, s odstupem.
Některá média jdou současné koaliční vládě na ruku
Společnost je rozdělena. Na jedné straně část levicového intelektuálně-mediálně-byrokratického komplexu v médiích a politická část kritizuje protesty zemědělců.
Na druhé straně stojí početné profesní skupiny, jako jsou řidiči nákladních automobilů, bárkaři, rybáři, myslivci, stavební dělníci, maloobchodníci, řemeslníci, restauratéři a mnoho dalších skupin pracujícího obyvatelstva, které protestují proti rozhodnutím v oblasti semaforové politiky, protože se jich přímo dotýkají.
Hlavní noviny a mainstreamová média informují hlavně o tom, jak je kvůli protestům narušována doprava po celé zemi, jak jsou zemědělci údajně infiltrováni pravicí, jak jednotliví zemědělci porušují předpisy, jak protesty zemědělců zacházejí příliš daleko a že by raději měli přestat.
Na druhé straně sociální sítě na internetu, kde se v současné době sdílejí miliony videí a komentářů, ukazují názorovou škálu naprosté většiny obyvatel, která se od názorů publikovaných v médiích výrazně liší.
Stávka a protesty mají velkou podporu veřejnosti
Většina občanů je solidární se zemědělci a řidiči kamionů a je ráda, že se proti rozhodnutím spolkové vlády konečně začalo jednat. Ukazuje to i aktuální průzkum INSA, podle kterého 69 procent dotázaných protesty podporuje a pouhých 22 Procent dotázaných je proti.
Na druhé straně tisk vrací úder
Albert Funk v listu Tagesspiegel píše, že by si zemědělci měli "dát pokoj". Po rozhodnutí spolkové vlády částečně stáhnout krácení dotací se "protest zdá být přehnaný".
Julius Geiger v listu "Tagesspiegel" obviňuje zemědělce z "dvojího metru, radikalismu a fňukání". Mnozí přestřelují.
Martin Knobbe se v "Der Spiegel" ptá: "Zemědělci se musí rozhodnout - chtějí posílit, nebo poškodit demokracii?".
Klaus Geiger v "Die Welt" vyjadřuje názor: "Jsou důležitější věci než zemědělská nafta a platy strojvedoucích" - s odkazem na válku na Ukrajině.
Markus Becker napsal v "Der Spiegel" článek s názvem "Dreist, dreister, Bauernlobby". Požaduje v něm: "Je nejvyšší čas, aby k nim politici zaujali jiný přístup".
Arno Frank napsal do "Der Spiegel" článek s názvem "Když se zemědělec opravdu rozzlobí". Píše se v něm: "Motorizovaný dav s vidlemi je těžké odradit, ale někdy je povýšen na vzpouru utlačovaných. Skoro to vypadá, jako by zemědělec byl 'ušlechtilý divoch' - a ne prospěchář zemědělské lobby."
V článku společnosti Table-Media pro "Focus Online" se v titulku píše: "Zemědělci jsou v tomto ohledu naštvaní: "Pokud zemědělci vyhrají, oceány prohrají". Článek staví proti sobě ochranu životního prostředí a zemědělce.
A na ZDF a ARD se neustále objevují varování před pravicovou radikalizací protestů zemědělců, přičemž obavy zemědělců jsou zatlačovány do pozadí.
RTL zveřejnila komentář s podporou pro zemědělce
Německá televizní stanice RTL zveřejnila komentář šéfa RTL-West Jörga Zojanceho, ve kterém zaznívají důvody, proč zemědělci, dopavci a další odvětví demonstrují. Komentář obsahuje slova pochopení a solidarity s demonstranty.
In gewohnt souveräner Manier zerstört @JoergZajonc stundenlanges 'rechtsextrem'- Geröhr aus allen ÖRR-Kanälen in gerade mal 1:22 min.
— TheRealTom (@tomdabassman) January 8, 2024
Der Staatsfunk muss weg.pic.twitter.com/rUWDt6ly11
Skutečně existují pravicové skupiny, které zemědělce podporují. Co však mohou zemědělci dělat, když pravicové skupiny vyjadřují svou solidaritu v médiích?
Většina článků se navíc snaží zakrýt a potlačit hlavní obavy, které lze jasně vidět a číst na plakátech na každém druhém traktoru. Zemědělci požadují: "Spolková vláda musí odejít!" a volají po změně politiky směrem k takové, která by opět brala vážně zájmy občanů a jednotlivých profesních skupin.
#Německo #Geopolitan #generalnistavka #demonstrace #protesty #zemědělci
Zanechte komentář :