STEVE BANNON PROMLOUVÁ PO PROPUŠTĚNÍ Z VĚZENÍ
Bývalý Trumpův poradce zůstal vůči Donaldu Trumpovi loajální a znovu vyráží do politické bitvy
Bývalý poradce Donalda Trumpa - Steve Bannon - v úterý po propuštění z věznice Federal Correctional Institution v Danbury, Connecticut, poskytl v New Yorku rozhovor, ve kterém přiblížil své postoje a názory na současnou politickou situaci ve Spojených státech. Bannon, který byl na čtyři měsíce uvězněn kvůli svému politickému přesvědčení a postoji proti výboru Sněmovny reprezentantů, prohlásil, že toto uvěznění jej nezlomilo, ale naopak posílilo. Hovořil o tom, jak se během pobytu ve vězení učil od příslušníků menšin z dělnické třídy, zejména od mladých Afroameričanů, Hispánců a Portorikánců. Podle jeho slov tito lidé sdílejí nespokojenost s politikou Kamaly Harrisové, kterou označuje za „královnu masového věznění“. Kritizoval ji za to, že jako „hraniční carevna“ neprovedla masové deportace nelegálních migrantů, kteří v USA páchají trestnou činnost.
Bidenova administrativa Trumpův zákon First Step Act ignoruje
Bannon vyzdvihl význam zákona First Step Act, který byl představen prezidentem Trumpem s podporou Jareda Kushnera a který znamenal významný krok k reformě vězeňského systému. Podle Bannona však současná Bidenova administrativa zákon ignoruje, přestože Biden v roce 2020 slíbil výrazné snížení počtu vězňů ve federálních věznicích. Bannon označil tuto nečinnost za kriminální nedbalost ze strany nejvyšších úřadů – jak na úrovni Úřadu pro vězeňství (BOP), tak ministerstva spravedlnosti. Upozornil na skutečnost, že afroameričtí a hispánští muži a jejich rodiny nadále trpí ve federálních věznicích, ačkoli zákon First Step Act jasně stanovuje, co se má dít. Podle Bannona tento systém není jen rozbitý, ale také nasazen proti politickému hnutí, které podporuje prezidenta Trumpa, a to zejména proti konzervativním občanským aktivistům.
Politika masového přistěhovalectví je podvodem na menšinách
Dále Bannon zdůraznil, že konzervativní hnutí MAGA, i přes pokusy o jeho potlačení v letech 2021, nyní stojí na prahu velkého politického návratu. Tento návrat, jak uvedl, je veden „obyčejnými Američany“ a má podporu rostoucího počtu menšin. Bannon je přesvědčen, že se Bidenově administrativě nedaří navázat kontakt s muži z menšin, především Hispánci a Afroameričany, kteří jsou podle něj rozčarováni politikou, která vedla k přílivu nelegálních migrantů. Tito muži podle Bannona chápou, že příliv nelegálních pracovníků byl záměrem Federálního rezervního systému s cílem snížit náklady na pracovní sílu a vyvinout tlak na nejméně kvalifikované zaměstnance v USA. Chlubí se tím, že byli úspěšní, ale menšinové komunity tento „podvod“ podle Bannona již prohlédly.
Kritika mainstreamových médií a výuka ve věznici Danbury
Bannon také odsoudil nečinnost Kamaly Harrisové a dalších představitelů Bidenovy administrativy, kteří odmítli realizaci zákona First Step Act mezi menšinami, protože by to podle Bannona bylo politické vítězství pro Trumpa. „Chtěli zavřít War Room a sebrat nám moc,“ uvedl Bannon, ale podle něj se naopak toto médium rozrostlo a nabralo na síle. Navzdory tomu, že je nyní formou podcastu, pořad vysílá každý den živě jako televizní show a rozhlasový pořad a jeho popularita stále roste.
Bannon dále zmiňuje, jak mu pobyt ve federálním vězení v Danbury umožnil učit občanskou výchovu a státní správu. Přednášel skupině přibližně sta studentů, z nichž většina byla z menšin – Afroameričané, Hispánci, Portorikánci a Dominikánci. Bannon také upozornil na to, jak moc je finanční systém ve Spojených státech propojen s politickým systémem. Bez pochopení ekonomiky, Federálního rezervního systému a deficitu podle něj nelze porozumět současné politice. „To, co vidíte v televizi, je jen ‚profesionální zápas‘, pokud jde o politiku,“ prohlásil, čímž naznačil, že skutečná politika je často zkreslená mediálním obrazem.
Výzva k jednotě pro příznivce Trumpa
Na závěr Bannon uvedl, že pokud se příznivci prezidenta Trumpa skutečně sjednotí, příští úterý mohou dosáhnout mimořádných výsledků. Přesto podle něj demokraté nevzdávají boj a právě najali Marka Eliase, který patří mezi nejtvrdší volební právníky v zemi. To znamená, že demokraté budou bojovat o každé volební vítězství. Bannon ale zdůraznil, že pracovní a střední třída, která Trumpa podporuje, toto nehodlá připustit. Na otázky novinářů odpověděl s tím, že pokud se státy ozvaly a žádaly přezkum, měly by se jejich požadavky respektovat. Podle Bannona viceprezident Pence při jednání o 6. lednu nepostupoval správně, a proto by měl být celý proces znovu přezkoumán.
Steva Bannona přivítala přes sociální sítě i místopředsedkyně německé AfD
Místopředsedkyně německé AfD Beatrix von Storchová a její manžel Sven von Storch se osobně se Stevem Bannonem přátelí . „Vítej zpět na svobodě, Steve #Bannone! Chyběl jsi nám. Děkujeme ti za vše, co jsi doposud udělal. Pomoz prosím zajistit, aby už žádní političtí vězni nešli do vězení za politické zneužití moci. @WarRoomPandemic #MAGA“, napsala místopředesedkyně AfD na síti X.
"Vítej zpět na svobodě, #Bannone!" type="Steve #Bannone!">Steve #Bannone! Chyběl jsi nám. Děkujeme ti za vše, co jsi doposud udělal. Pomozte prosím zajistit, aby už žádní političtí vězni nešli do vězení za politické zneužití moci. @WarRoomPandemic #MAGA"
#geopolitan #zpravy #zpravyzdomova #zpravyzezahranici #necenzurovanezpravy #zahranicni #ZdenekChytra #vezneni #politika #KamalaHarrisova #FirstStepAct #DonaldTrump #reforma #spravedlnost #SteveBannon #USA #volby
Zanechte komentář :